Си Цзі Чунь
Весна Щодня
Си Цзі Чунь (кит. 四季春, Весна Чотирьох Сезонів) — слабоферментований (світлий) улун, вирощений в Тайвані.
Чай був розроблений як гібрид чайного куща в 80-х роках XX століття в передмісті Тайбея, в одному з чайних садів Мужча, що розташований в північній частині Тайваню. Гібрид створили шляхом схрещування місцевих сортів чаю з метою отримання чаю, який би мав високу якість і міг би вирощуватися в різних кліматичних умовах.
Вже з часів свого створення цей чай завоював популярність завдяки своїм винятковим властивостям і швидко поширився по всьому Тайваню, особливо в гірських районах, таких як Алішань. Си Цзі Чунь — це світлий улун, відомий своєю ніжною і ароматною текстурою.
Завдяки своєму слабоферментованому процесу виготовлення, чай має легкий зелений колір настою і характерний квітковий аромат, з нотками фруктів і меду. Листя чаю виростає на високих гірських плантаціях і має характерну форму, що дозволяє чаю розкривати всі свої смаки та аромати при заварюванні.
смаковий профіль
[вершки]
[карамель]
[зелень]
Чай Си Цзі Чунь, родзинка тайванських чайних садів, розкриває перед нами мрійливий світ смаків та ароматів, що неначе розцвітають під першими променями весняного сонця. Вершковий смак надає кожному ковтку відчуття ніжності, мов поцілунок легкого вітерця.
Аромат карамелі подібний до мелодії, що уповільнює час, запрошуючи нас у світ солодких спогадів та затишку.
А нотки зелені, що витончено пробиваються в кожному ковтку, додають свіжості та настрою.
збір і обробка
3
1
5
6
4
2
Збір чайної сировини ділиться на чотири періоди: I-ий: «Чунь Ча», 春茶 — весняний чай, сировина збирається з березня по травень; II-ой: «Сянь Ча» 夏茶 — літній улун, збирають в червні-липні; III-ий: «Шу Ча» 暑茶 — осінній чай, листя знімають з серпня по вересень; IV-ий: «Дун Пянь» 冬片 — зимовий улун, сезон збору починають з 23 жовтня.
Зривається лише гілочка з брунькою і 2-3 листочками, залишаючи на пагоні 2 листочки.
Cвіжозібрану сировину розкладають тонким шаром на бамбукові сита, періодично перемішуючи для рівномірного зав'ялювання. Сита з листям переносять у прохолодне приміщення, після охолодження знову повертають на сонце, і так роблять кілька разів до необхідної гнучкості.
Потім чайний майстер струшує сито з листям, чергуючи зі зминанням.
Наступний етап “вбивство зелені” полягає у швидкому обсмажуванні листя в котлах при високій температурі. Cкручування виконують відразу після обсмажування, коли сировина ще гаряча. Цей етап проробляють поки листя не отримає кулясту форму.
Після цього чайну сировину складають у кошики і ставлять над вугіллям. Фінальну сушку проводять при низькій температурі, розклавши сировину на таці тонким шаром. В результаті такої технології виробництва, тайванський улун набуває багатий квітково-фруктовий аромат і чудовий смак.
пам’ятка для приготування методом усутя
[класичний матча шот]
зауважте, що цей чайок можна заварювати декілька разів. Його смак змінюється в залежності від проливу
заварюйте улун в чайнику, гайвані або тіподі
промийте посуд окропом
ТЕМПЕРАТУРА 85°C
3-5 г чаю на
100 мл води
ТЕМПЕРАТУРА 96°C
використовуйте очищену бутильовану воду
промийте гарячою водою і відразу ж злийте воду. перший пролив — не для пиття, а для того, щоб промити чаїнки
ТЕМПЕРАТУРА 90°C
налийте воду знову, настоюйте 1 хвилину
одну порцію заварки можна заварювати до 8 разів, з кожним проливом час настоювання збільшується
корисні елементи
на 100 г
вітаміни
[C, K, B1, B2, B3, B5, B6]
мінерали
[кальцій, магній, фосфор, калій, марганець, залізо, цинк, натрій]
антиоксиданти
від 10% до 15% на 1 г сухої речовини
дізнатись більше про
найвідоміший зелений чай у Японії, який виготовляють в префектурі Каґосіма. Органічний, фермерський, базовий топ
[ройбуш] традиційний південноафриканський трав’яний чай. Він вишуканий, неначе позолочений сонцем над піщаними дюнами
[суданська троянда, яблуко, малина, смородина, горобина, гібіскус, ананас, папайя] цей купаж переносить у найтепліші спогади дитинства
Мінеральність, фрукти та манго з'єднались у приємну природню солодкість. Найсмачніше у чистому вигляді з водою. Бестселлер