Бай Хао Інь Чжень
Срібні Голки
Бай Хао Інь Чжень (кит. 白毫银针) — це високоякісний білий чай, вирощений в китайській провінції Фуцзянь. Цей чай вважається одним з найцінніших і найпрестижніших серед білих чаїв завдяки своїм винятковим смаковим якостям, рідкісності і традиційним методам виробництва.
Бай Хао Інь Чжень вирощується в провінції Фуцзянь на висоті 800-1200 метрів над рівнем моря. Ця провінція славиться своїм багатим чайним спадком, і Бай Хао Інь Чжень є одним з найцінніших її представників.
Чай вперше почали виготовляти в XIX столітті, і з того часу він здобув популярність завдяки своїй унікальній якості і високій ціні. Назва чаю перекладається як «Срібні Голки з Білим Ворсом», що відображає його характерні риси: ніжні білі ворсинки на чайних бруньках, що надають чаю його елегантний вигляд.
Його готують з двотижневих весняних бруньок. Тому і смак, і ефект від нього виходять небесно легкі: м’язи розcлабляються, а думки і емоції створюють гармонію у свідомості.
смаковий профіль
[м'ята]
[польові трави]
[малина]
Бай Хао Інь Чжень, як дивовижний квітковий сад на вершині гірського плато, розкриває перед вами свою ніжну та елегантну сутність, яка неперевершено виражена у кожному ковтку чаю. На початку нотки м'яти огортають своєю свіжістю та прохолодою, неначе легкий подих весняного вітру.
Польові квіти, що розгортаються в середині, надають чаю неповторної краси. Їхній вишуканий аромат переплітається з ніжними відтінками м'яти, створюючи чарівну гармонію.
Аромат малини, який звучить у кінцевих акордах, надає чаю неперевершеної солодкості. Він доповнює смаковий профіль напою ягідно-фруктовими нотками.
збір і обробка
3
1
5
4
2
З початку березня розпочинають збір. Зривають перші флеші, бруньки, які ледь проклюнулися.
Кущі цього сорту дуже примхливі. Заготовляти сировину доводиться вранці, коли сонце висушить росу і залишки дощу на листках.
На відміну від інших чаїв, білі не прожарюють на вугіллі і не сушать при високих температурах. Головна ідея — зберегти чай максимально натуральним.
Бай Хао Інь Чжень дбайливо сушать на сонці, щоб зберегти корисні речовини. Час від часу його заносять у тінь і знову перекладають на відкрите повітря.
Готовий чай сортують і залишають трохи відлежатися. Вважається, що білим сортам потрібен хоча б місяць на дозрівання.
пам’ятка для приготування методом усутя
[класичний матча шот]
зауважте, що цей чайок можна заварювати декілька разів. Його смак змінюється в залежності від проливу
заварюйте чай в чайнику, гайвані або тіподі
промийте посуд окропом
ТЕМПЕРАТУРА 85°C
3 г чаю на
150 мл води
ТЕМПЕРАТУРА 96°C
використовуйте очищену бутильовану воду
промийте гарячою водою і відразу ж злийте воду. перший пролив — не для пиття, а для того, щоб промити чаїнки
ТЕМПЕРАТУРА 90°C
налийте воду знову, настоюйте 10 секунд
одну порцію заварки можна заварювати
до 6-7 разів, з кожним проливом час настоювання збільшується
корисні елементи
на 100 г
вітаміни
[C, K, B1, B2, B3]
мінерали
[кальцій, магній, фосфор, марганець, цинк, залізо, натрій]
антиоксиданти
від 15% до 20% на 1 г сухої речовини
дізнатись більше про
найвідоміший зелений чай у Японії, який виготовляють в префектурі Каґосіма. Органічний, фермерський, базовий топ
[ройбуш] традиційний південноафриканський трав’яний чай. Він вишуканий, неначе позолочений сонцем над піщаними дюнами
[суданська троянда, яблуко, малина, смородина, горобина, гібіскус, ананас, папайя] цей купаж переносить у найтепліші спогади дитинства
Мінеральність, фрукти та манго з'єднались у приємну природню солодкість. Найсмачніше у чистому вигляді з водою. Бестселлер