Одинокі Кущі Феніксових Гір
Гарцун
Дань Цун (кит. 鳳凰山孤獨的灌木叢, Одинокі кущі Феніксових гір) — сильно ферментований (темний) улун слабкого обсмажування.
З XIV століття цей улун вирощують у Феніксових горах на висоті 1500 м на околицях міста Чаочжоу, яке розташоване у знаменитій чайній провінції Гуандун.
Його процес виробництва включає легке обсмажування, яке надає чаю особливі нотки, що варіюються від фруктових і медових до карамельних і трохи димних.
Таке легке обсмажування підкреслює глибину смаку та аромату, зберігаючи при цьому природні солодкі і квіткові ноти чайного листя. Чай Дан Цун відрізняється не тільки своїм ароматом і смаком, але й складним виробничим процесом. Листя збирають вручну.
смаковий профіль
[нарцис]
[орхідея]
[мед]
З кожним ковтком чаювання перетворюється на подорож у таємничий сад, де квіткові аромати та вишукані смаки розкривають перед вами свою витонченість і привабливість. Аромат улуну Дань Цун збагачений ніжними нотками нарцису, що наповнюють повітря своєю дивовижною квітковою аурою.
Далі розкриваються ноти орхідеї, які додають чаю вишуканості та загадковості. Смак цього унікального напою розкривається ароматом квітів, що розцвітають у м'якому промінні сонця.
І завершується цей захоплюючий ароматичний танець ніжним відтінком меду, який дарує чаю особливий шарм та солодкість.
збір і обробка
3
1
5
6
4
2
Збір урожаю відбувається двічі на рік: у березні-квітні та у вересні-жовтні. Збирають після полудня, коли роса повністю випарується. Листочки обривають з кожного дерева окремо (по кілька кілограмів), тож кожна партія має свої унікальні смакові якості.
Щоб створити улун Дань Цун, зібране листя піддають поетапній обробці. Підв’ялюють: розрівнюють і залишають томитися на сонці до півгодини. Листя стає м’яким і втрачає частину вологи. Ферментують: листя заносять до приміщення і перемішують. Листочки виділяють сік, окислюються, у результаті виділяються речовини, які створюють характер Дань Цун — його смак та аромат.
Ферментація триває з вечора того дня, коли зібрано врожай, до наступного ранку. Якщо краї листочків потемніли, при цьому сировина пахне не травою, а квітами і фруктами, настав час переходити до наступного етапу обробки.
Просмаження: чай зсипають у котли та швидко нагрівають, щоб зупинити процес ферментації.
Скручування: листя скручують, щоб виділилися соки.
Фінальне сушіння, або “хун пей”: особливий етап у створенні чаю Дань Цун. Мета сушіння — закріпити запах чайного листя та вивести залишки вологи. Листя підсушують один чи два рази, у результаті улун набуває особливого кольору листя і впізнаваного смаку.
пам’ятка для приготування методом усутя
[класичний матча шот]
зауважте, що цей чайок можна заварювати декілька разів. Його смак змінюється в залежності від проливу
заварюйте улун в чайнику, гайвані або тіподі
промийте посуд окропом
ТЕМПЕРАТУРА 85°C
7 г чаю
на 200-250 мл води
ТЕМПЕРАТУРА 96°C
використовуйте очищену бутильовану воду
промийте гарячою водою і відразу ж злийте воду. перший пролив — не для пиття, а для того, щоб промити чаїнки
ТЕМПЕРАТУРА 90°C
налийте воду знову, настоюйте 10-15 секунд
одну порцію заварки можна заварювати до 10 разів, з кожним проливом час настоювання збільшується
корисні елементи
на 100 г
вітаміни
[C, K, B1, B2, B3, B5, B6]
мінерали
[кальцій, магній, фосфор, калій, марганець, залізо, цинк, натрій]
антиоксиданти
від 10% до 15% на 1 г сухої речовини
дізнатись більше про
найвідоміший зелений чай у Японії, який виготовляють в префектурі Каґосіма. Органічний, фермерський, базовий топ
[ройбуш] традиційний південноафриканський трав’яний чай. Він вишуканий, неначе позолочений сонцем над піщаними дюнами
[суданська троянда, яблуко, малина, смородина, горобина, гібіскус, ананас, папайя] цей купаж переносить у найтепліші спогади дитинства
Мінеральність, фрукти та манго з'єднались у приємну природню солодкість. Найсмачніше у чистому вигляді з водою. Бестселлер