top of page

Дарджилінг
1st flash

Першо
бруньковий

Дарджилінг Першого Збору (гі́нді: दार्जीलिंग चाय) — це один з найзнаменитіших і найбільш престижних сортів чорного чаю в світі. Він вирощується в окрузі Дарджилінг, що розташований на північному сході Індії в штаті Західний Бенгал.

 

Цей чай вважається класикою британської чайної традиції завдяки своїм винятковим смаковим якостям та історичному значенню.

 

Дарджилінг знаходиться на висоті 600-2000 метрів над рівнем моря в горах Гімалаї і має помірний клімат з прохолодними літами і прохолодними зимами. Регіон славиться своєю чистою водою, родючими ґрунтами і тривалою чайною традицією, що почалася ще в 19 столітті.

 

Відзначений як «Чайне Шампанське», Дарджилінг отримав своє місце в історії як чай королівської якості завдяки своїм унікальним смаковим характеристикам і традиційним методам вирощування та обробки чаю.

 

З 1850-х років, коли британці вперше заснували чайні плантації в цьому регіоні, Дарджилінг став символом чайної розкоші і якості. Чай Дарджилінг отримав захищене географічне позначення (PGI) від Європейського Союзу, що підтверджує його унікальність і походження.

 

смаковий профіль

[фрукти]

[інжир]

[горіхи]

Уявіть себе на вершині гори, де сонячні промені світять над чайними садами, а кожен ковток чаю — це віконце у світ чарівництва та витонченості. Смаковий профіль чаю Дарджлилінг починається з аромату фруктових плодів, який розкривається, як мелодія весняних квітів.

Сушений інжир надає чаю вишуканості та цікавості. Наприкінці до cмакового танцю доєднуються горіхові мотиви з легкою гіркуватістю та мускатним ароматом, додаючи напою шарму та аристократичності.

Смак чаю подарує яскраву гру квіткових тонів і тонкої благородної терпкості, трав’яних ароматів з пікантними димними нотками.

збіробробка.png

збір і обробка

3
1
4
2

Дарджилінг виробляють із бруньок та молодого листя переважно молодих чайних кущів. Збирання врожаю проводиться вручну з кінця лютого до початку квітня.

Зібрану сировину піддають зав'ялюванню, що триває близько 14 годин. Ця процедура необхідна для виведення вологи із зібраного листя

Наступним етапом є ферментація, яка триває близько 4 годин, такий невеликий термін необхідний для доведення чаю до півферментованого стану.

Наступна процедура — сушіння, що триває не більше 2 годин. Чай готовий, можна починати сортувати його та фасувати.

пам’ятка для приготування методом усутя

[класичний матча шот]

зауважте, що цей чайок можна заварювати декілька разів. Його смак змінюється в залежності від проливу

заварюйте чай в чайнику, гайвані або тіподі

промийте посуд окропом

ТЕМПЕРАТУРА 85°C

5 г чаю на

200 мл води

ТЕМПЕРАТУРА 96°C

використовуйте очищену бутильовану воду

промийте гарячою водою і відразу ж злийте воду. перший пролив — не для пиття, а для того, щоб промити чаїнки

ТЕМПЕРАТУРА 85-90°C

налийте воду знову, настоюйте 30 секунд

одну порцію заварки можна заварювати до

3-4 разів, з кожним проливом час настоювання збільшується

корисні елементи
на 100 г

вітаміни


[В, С, К, Е, танін, кофеїн]

мінерали


[кальцій, магній, фосфор, залізо, цинк, марганець, калій]

антиоксиданти

від 6% до 10% на 1 г сухої речовини

дізнатись більше про

найвідоміший зелений чай у Японії, який виготовляють в префектурі Каґосіма. Органічний, фермерський, базовий топ

[ройбуш] традиційний південноафриканський трав’яний чай. Він вишуканий, неначе позолочений сонцем над піщаними дюнами

[суданська троянда, яблуко, малина, смородина, горобина, гібіскус, ананас, папайя] цей купаж переносить у найтепліші спогади дитинства

Мінеральність, фрукти та манго з'єднались у приємну природню солодкість. Найсмачніше у чистому вигляді з водою. Бестселлер

2024 копірайт захищено. Дякуємо, що обираєте нас.

bottom of page