Да Хун Пао
полум'яний
Да Хун Пао (кит. 大红袍, Червоний Халат) — чай із сімейства сильно ферментованих (темних) улунів. Його збирають на півночі провінції Фуцзянь в Китаї, в прекрасних горах Уї Шань, що є колискою буддизму.
Цей чай відрізняється вишуканим смаком зі сладкавими і квітковими нотками, а також глибоким ароматом, який залишається на довгий час. Чай відзначається низьким рівнем окислення, що надає йому свіжість і легкість, але водночас — насичений смак.
Він часто описується як витончений, з нотками цитрусу та диму, що створюють особливу гармонію. Вважається, що Червоний Халат має високий вміст антиоксидантів, які сприяють підтримці здоров'я, зміцнюють імунну систему та допомагають зменшити ризик розвитку деяких захворювань.
Тому він не лише вирощується в унікальному екологічно чистому середовищі, але й цінується за своїми корисними властивостями для організму.
смаковий профіль
[свіжа трава]
[кукурудза]
[трав'яний мікс]
Насолоджуючись ароматом Да Хун Пао, спочатку ви відчуєте димність, яка переливається від глибоких деревних нот до цитрусових відтінків. Запах дуже цікавий, з тонами сухофруктів або навіть може нагадувати аромат квітів.
Щодо смаку, він зазвичай багатогранний. Ви можете відчути смажені горіхи або зерна. Смак може бути глибоким та насиченим або легким та освіжаючим, залежно від того, коли було зібране листя та як приготували напій.
Загалом, смаковий профіль Да Хун Пао можна порівняти з гармонійною симфонією, яка спокушає та запрошує вас у захоплюючу подорож у світ чайної майстерності.
збір і обробка
3
1
5
4
2
Листя збирають на початку травня. Беруть тільки гілочки, які мають не більше, ніж 4 листки. Їх прив’ялюють на сонці, періодично перемішуючи.
Таці з прив’яленим листям зберігають в прохолодному приміщенні та декілька разів виносять на сонце, поки листя не стане достатньо пружним. Після цього листя струшують в певному ритмі і цей етап можуть чергувати з зім’яттям для запуску ферментації. Потім листя розміщують в спеціальних шафах.
Наступний крок називається “вбивство зелені” — листя обсмажують в котлі, щоб зупинити окислення.
Поки листя гаряче, його зминають вручну або машиною, надаючи потрібну форму. Листя сушать на вуглях 15 хвилин.
Кінцевий етап — прогрів. Він зупиняє ферментацію, щоб чай було зручно транспортувати і зберігати тривалий час. Раніше листя прогрівали над дерев’яним попелом, а зараз це роблять або на вуглях, або над гарячим повітрям, яке нагрівається за допомогою електричних пристроїв. Чай можна зробити різного ступеня прогріву. Да Хун Пао Цин Сян — м’якогой прогріву, Да Хун Пао Нун Сян — сильного.
пам’ятка для приготування методом усутя
[класичний матча шот]
зауважте, що цей чайок можна заварювати декілька разів. Його смак змінюється в залежності від проливу
заваріть в чайнику або гайвані
промийте посуд окропом
ТЕМПЕРАТУРА 85°C
3 г чаю
на 100 мл води
ТЕМПЕРАТУРА 96°C
використовуйте очищену воду
промийте гарячою водою і відразу ж злийте воду. перший пролив — не для пиття, а для того, щоб промити чаїнки
ТЕМПЕРАТУРА
90-95°C
налийте гарячу воду знову, настоюйте не більше
60 секунд
*одну порцію заварки можна заварювати до 10 разів, але з кожним проливом час настоювання збільшується
корисні елементи
на 100 г
вітаміни
[В, С, К, Е, D, танін, кофеїн]
мінерали
[кальцій, фосфор, марганець, йод, цинк, магній, селен]
антиоксиданти
від 9% до 13%
на 1 г сухої речовини