Лапсанг Сушонг
Копчений
Чайне Барбекю
Лапсанг Сушонг (кит. 正山小种) — це знаменитий китайський червоний чай з провінції Фуцзянь, відомий своїм унікальним копченим смаком і органічною чистотою.
Цей чай має довгу історію і займає особливе місце серед червоних чаїв завдяки своїм традиційним методам виготовлення і неперевершеним смаковим якостям.
Лапсанг Сушонг вирощується в провінції Фуцзянь, в спеціально охоронюваній зоні, де суворо контролюється використання пестицидів і хімічних добрив.
Заповідні території цієї провінції забезпечують ідеальні умови для вирощування чаю, завдяки природним умовам і традиційним методам фермерства, що сприяють органічному вирощуванню чаю.
Головна фішка чаю в тому, що його коптять, а точніше двічі прогрівають на вугіллі з сосни.
смаковий профіль
[димні ноти]
[багаття]
[пряність]
Лапсанг Сушонг вражає своєю унікальною гармонією димних ноток, прянощів та аромату багаття. Кожен ковток чаю — це подорож у таємничий світ, де димні нотки переплітаються з пряністю, створюючи враження чудового таємничого епізоду.
Ваша уява малює момент, коли ви переступаєте поріг старовинного будинку, де золотисте багаття палає в каміні, створюючи атмосферу спокою та загадковості.
Крім того, аромат чаю здатний розповісти цілу історію за рахунок цікавої палітрі смаків та ароматів. Ви почуєте шепіт стародавніх легенд, які розповідають про далекі гори, в яких вирощують цей неповторний чай, і про таємничі ритуали його виготовлення, що додають напою символізму та містичності.
збір і обробка
3
1
5
6
4
2
Збір чайного листя починається в кінці травня. Для виробництва чаю використовуються 2-3 великих чайних листки, які відразу після збору підв'ялюють на сонці.
Чайне листя розкладають на бамбукові решітки і підвішують на дерев'яні підставки, внизу яких розпалюють вогонь з соснових дров. Кожні 20 хвилин сировину перемішують.
Підв'ялене чайне листя розкладають на настилах для охолодження, а потім проводять процес скручування. Скручене чайне листя кладуть в спеціальні ящики для ферментації і накривають тканиною.
Після цього ферментоване листя обсмажують 2-3 хвилини при температурі 190-200 °С. Потім гаряче чайне листя відправляють на повторне скручування.
На кінцевому етапі листя просушують в бамбукових кошиках поблизу вогню з соснових дров протягом 8-10 годин.
Після цього червоний чай Лапсанг Сушонг набуває димних ноток в ароматі. Тому цей сорт чаю дуже часто називають «копченим чаєм».
пам’ятка для приготування методом усутя
[класичний матча шот]
зауважте, що цей чайок можна заварювати декілька разів. Його смак змінюється в залежності від проливу
заварюйте улун в чайнику, гайвані або тіподі
промийте посуд окропом
ТЕМПЕРАТУРА 85°C
5 г чаю на
200 мл води
ТЕМПЕРАТУРА 96°C
використовуйте очищену бутильовану воду
промийте гарячою водою і відразу ж злийте воду. перший пролив — не для пиття, а для того, щоб промити чаїнки
ТЕМПЕРАТУРА 80°C
налийте воду знову, настоюйте 10-20 секунд
одну порцію заварки можна заварювати
до 6-7 разів, з кожним проливом час настоювання збільшується
корисні елементи
на 100 г
вітаміни
[В, С, К, Е, D, танін, кофеїн]
мінерали
[кальцій, фосфор, марганець, йод, цинк, магній, селен]
антиоксиданти
від 9% до 13% на 1 г сухої речовини
дізнатись більше про
найвідоміший зелений чай у Японії, який виготовляють в префектурі Каґосіма. Органічний, фермерський, базовий топ
[ройбуш] традиційний південноафриканський трав’яний чай. Він вишуканий, неначе позолочений сонцем над піщаними дюнами
[суданська троянда, яблуко, малина, смородина, горобина, гібіскус, ананас, папайя] цей купаж переносить у найтепліші спогади дитинства
Мінеральність, фрукти та манго з'єднались у приємну природню солодкість. Найсмачніше у чистому вигляді з водою. Бестселлер